Aktuality

PF 2024

Příjemné prožití vánočních svátků, mnoho štěstí, zdraví a úspěšný nový rok 2024!

číst více

Rozhovor s JUDr. Ing. Martin Štikou na epravo.cz

Hostem studia epravo.cz byl soudní exekutor JUDr. Ing. Martin Štika. V rozhovoru popsal své zkušenosti a pohled na exekutorskou profesi.

číst více

Soudní exekuce, 2 aktualizované vydání (Wolters Kluwer)

V prosinci vychází na odborný knižní trh 2. aktualizované vydání odborné právní monografie Soudní exekuce od autorské dvojice JUDr. Jitka Wolfová & JUDr. Ing. Martin Štika

číst více

Milostivé léto II

Milostivé léto II je dočasným institutem exekučního práva, který je účinný ode dne 1. září 2022 do dne 30. listopadu 2022. K jeho aplikaci musí být splněna řada podmínek, které upravuje zákon č. 214/2022 Sb. o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce a o změně souvisejících zákonů.

číst více

Vystoupení JUDr. Ing. Martina Štiky na prestižním odborného kongresu PRÁVNÍ PROSTOR

Ve dnech 12.-13. dubna 2022 se konal pod osobní záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. jubilejní 10. ročník odborného právního kongresu PRÁVNÍ PROSTOR.

číst více

Zastavování tzv. marných bagatelních exekucí

Od 1. 1. 2022 nastaly v oblasti exekučního práva významné legislativní změny. Prostřednictvím zákona č. 286/2021 Sb. (dále jen „novela“) došlo k jedné z nejrozsáhlejších novel výkonu rozhodnutí a exekuce. Úprava obsahuje mimo jiné pravidla pro zastavování tzv. marných bagatelních exekucí.

číst více

Veřejnoprávní milostivé léto skončilo k 28. 1. 2022

Před několika dny, konkrétně 28. ledna, skončilo takzvané milostivé léto (ML). Po dobu tří měsíců měli dlužníci v exekuci možnost zbavit se svých dluhů vymáhaných ve prospěch veřejnoprávních institucí.

číst více

Nová úprava exekučního práva od 1. 1. 2022

Od 1. 1. 2022 nastanou v oblasti exekučního práva významné legislativní změny. Prostřednictvím zákona č. 286/2021 Sb. (dále jen „novela“) dochází k jedné z nejrozsáhlejších novel výkonu rozhodnutí a exekuce.

číst více

Veřejnoprávní milostivé léto

Veřejnoprávní milostivé léto je novým dočasným institutem exekučního práva, který je účinný od 28.10.2021 do 28.1.2022. K jeho aplikaci musí ...

číst více

Odklad exekuce

Odklad exekuce je dočasným prostředkem obrany povinného v exekuci. K jeho využití je nutné podat procesní podaní včetně příloh.

číst více

Chráněný účet

Chráněný účet je novým uceleným institutem exekučního práva, který ochraňuje nezabavitelné příjmy povinného v exekučním řízení ...

číst více

Exekuce v praxi

Odborná monografie Exekuce v praxi, jejíž autorem je JUDr. Ing. Martin Štika, rozebírá řadu praktických otázek a odpovědí, které mohou ...

číst více

GDPR

Informace v souvislosti s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU, o ochraně osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.